ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
بیانیه پایانی
 بسمه تعالي

بيانيه اختتامیه دومين همايش هم افزايي دانشگاه ها و بانك ها در توسعه بانكداري مجازي

خداوند سبحان را سپاس مي­ گذاريم كه دومين همايش "هم­افزايي دانشگاه­ها و بانك­ها در توسعه بانكداري مجازي"، در روز 17 دي ماه 1393، با همكاري شركت ملي انفورماتيك و با حضور رئيس کل و اعضاي محترم هيأت عامل بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، رئيس محترم دانشگاه صنعتي خواجه نصير طوسي، اساتيد محترم دانشگاه، مدیران، صاحب­نظران و كارشناسان خبره شبكه بانكي و پارك­هاي علم و فناوري، مراكز رشد و نهادهاي دولتي مرتبط با حوزه علم و فناوري، در سالن همايش­هاي بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، با موفقيت برگزار شد.

در اين همايش، شركت­كنندگان ضمن تأييد ضرورت همكاري هر چه بيشتر دانشگاه­ها و بانك­ها براي هم­ افزايي در توسعه بانكداري الکترونیکی و مجازي، نكات زير را مورد تأكيد قرار دادند:

1- با توجه به جهاني شدن اقتصاد و تجارت و توسعه و پيشرفت كسب و كارهاي مجازي در عصر كنوني، ايجاد و توسعه بانكداري مجازي در كشور به عنوان يك ضرورت مورد تأكيد قرار گرفت.

2- با عنايت به نقش مهم دانشگاه­ ها و مراكز علمي و پژوهشي در توليد و انتقال علوم و فنون جديد، توسعه رشته­ هاي علمي و گرايش­ هاي مرتبط با بانكداري الکترونیکی و مجازي به صورت كاربردي مورد تأكيد قرار گرفت.

3- بر ضرورت همكاري نزديك دانشگاه ­ها و بانك­ ها، به منظور فراهم ساختن بسترهاي لازم براي اجراي كامل بانكداري الکترونیکی و مجازي و ارتقاء دانش نرم­ افزاري، سخت­ افزاري و فناوري اطلاعات مورد نياز در بانک ­ها، تأكيد شد.

4- حمايت مالي و مشاركت بانك­ ها و مؤسسات مالي و اعتباري در طراحي و اجراي پروژه ­هاي تحقيقاتي دانشگاه­ ها در زمينه­ هاي مورد نياز بانكداري الکترونیکی و مجازي، مورد تأكيد قرار گرفت.

5- استفاده از ظرفيت ­ها، تجربيات و دستاوردهاي پروژه ­هاي تحقيقاتي دانشگاه­ ها، به ويژه دانشگاه­ هاي صنعتي کشور در زمينه ­هاي نرم­ افزار، سخت­ افزار، انتقال داده­ها،‌ فناوري اطلاعات و در حوزه­ هاي سيستمي، مورد تأکيد قرار گرفت.

6- بر ضرورت تدوين يک نقشه راه براي پياده سازي بانکداري مجازي،‌ با همکاري و مشارکت دانشگاه­ ها و بانک ­ها، تأکيد شد.

7- هم گامي نظام بانکي کشور با آخرين تحولات و نوآوري­ هاي علمي و فناوري در صنعت بانکداري مجازي، براي انطباق هر چه بيشتر با آن­ها و تسهيل فعاليت­ هاي تجاري و کسب و کارهاي مجازي در سطح کشور و جهان، ضرورتي اجتناب ناپذير تشخيص داده شد.

8- استفاده از تجربيات و يافته­ هاي علمي و فناوري سازمان­ ها و نهادهاي بين المللي در زمينه بانکداري مجازي مورد تأکيد قرار گرفت.

9- به ايجاد آژانس­ هاي نوآوري در دانشگاه ها و آموزش و پرورش نيروهاي کارآفرين در دانشگاه­ ها تأکيد شد.

10- ضرورت تداوم برگزاري اين همايش به منظور هم ­افزايي هر چه بيشتر دانشگاه ­ها و بانک­ ها براي هموارسازي بسترهاي لازم جهت پياده­ ساختن بانکداري مجازي، مورد تأکيد قرار گرفت.

 

Powered by AtenaHamayesh